Dievčenské plavky

Nielen dospelé ženy, ale aj malé princezné a slečny túžia po krásnych plavkách. Preto sa výrobcovia plaviek zameriavajú na to, aby aj dievčenské plavky boli atraktívne, a aby si ich mladé slečny obľúbili. Atraktívny vzhľad však nie je pre dievčenské plavky tým najdôležitejším. Ďaleko dôležitejšia ako vzhľad je vhodnosť plaviek pre detské telá a zdravie. Detské zdravie je totiž ďaleko citlivejšie, než zdravie dospelých, a preto musia byť dievčenské plavky vyrábané tak, aby toto citlivé zdravie chránili. Pri výrobe dievčenských plaviek je tak dôležitý ich materiál aj strih, pretože obe časti majú svoj vplyv na zdravie detí. Výrobcovia sa s týmito podmienkami pre dievčenské plavky však skvelo vysporiadali, a sú schopní vyrábať rovnako atraktívne modely dievčenských plaviek, ako sú modely pre dospelé dámy. Rovnako ako u dospelých, aj u dievčenských plaviek sa ponúkajú jednodielne aj dvojdielne verzie. Každý z typov plaviek má pre dievčatá svoje klady i zápory, a tak sa hodia pre rôzne činnosti detí.

Jednodielne dievčenské plavky sú vhodné pre mladé slečny, ktoré rady trávia veľa času vystrájaním vo vode. U tohto typu dievčenských plaviek totiž nehrozí, že bude odhalená nevhodná časť ich tela (to sa môže stať u dvojdielnych plaviek nechceným vyhrnutím horného dielu pri vodnom vyvádzaní). Súčasne dokážu tieto dievčenské plavky mierne eliminovať možné zranenia brucha pri detskom vyvádzaní. Okrem toho sú jednodielne dievčenské plavky tým najlepším pre mladé pretekárky v plávaní. Jednodielny model plaviek totiž znižuje trenie, a tým umožňuje dosahovať lepšie športové výsledky. Oproti dvojdielnym plavkám však tie jednodielne zabraňujú slnečným lúčom v prístupe k detským telíčkam, čo nie je pre zdravie úplne správne. Slnko totiž dodáva telu vitamín D, ktorý je dôležitý pre zdravý vývoj kostí. Ak teda trávia mladé slečny viac času na slniečku, než vo vode, sú pre ne vhodnejšie dvojdielne dievčenské plavky. Okrem toho dvojdielne dievčenské plavky rýchlejšie schnú, pretože oproti jednodielnym obsahujú menej látky, čo skracuje dobu, kedy sú detské telá vystavené chladu mokrých plaviek.

Dámske plavky

Ďalej by vás mohlo zaujímať: Dievčenské plavky dvojdielne, Dievčenské plavky jednodielne, Plavky s volánikmi, Plavky pre dospievajúce dievčatá.

Zdielať
Vyberte si ďalší dámske plavky