vypnúť

Jednodielne plavky

Jednodielne plavky sú tým najstarším typom plaviek. V minulosti boli totiž jednodielne plavky uprednostňované ďaleko viac ako dvojdielne. Bolo to dané postojom spoločnosti k odhaľovaniu ľudských tiel, ktoré nebolo prijateľné. Práve preto boli vyrábané a uprednostňované jednodielne plavky, ktoré dostatočne zahaľovali ženské telá. Postupom času sa ale situácia zmenila a viac ako jednodielne plavky sa začali nosiť plavky dvojdielne. Tento vývoj spôsobil výrazný úpadok jednodielnych plaviek a hrozilo tak ich celkové vyradenie zo sveta módy. Módni návrhári a výrobcovia plaviek našťastie toto vyradenie zastavili a začali opäť navrhovať a vyrábať jednodielne plavky. V tejto novej ére však už neboli jednodielne plavky tak nevkusné ako v minulosti. Snahou totiž bolo, a stále je, vyrábať jednodielne plavky, ktoré budú rovnako atraktívne ako dvojdielne a nebude sa na ne nazerať ako na historické kostýmy. Výsledkom nových návrhov s požiadavkami na maximálne odhalenie ženských tiel boli jednodielne plavky s označením monokiny.

Ako už názov napovedá, jedná sa o podobný prístup k týmto jednodielnym plavkám ako v prípade bikín, teda použiť čo najmenej látky. Ako ale použiť čo najmenej látky v prípade, že majú byť plavky stále jednodielne? Riešenie spočíva v spojení podprsenky a nohavičiek malým množstvom látky vedeným cez brucho. Tým je docielené atraktívneho, odhaleného štýlu, so zachovaním jednodielnosti plaviek. Monokiny nie sú ale jediným typom jednodielnych plaviek, ktorý je v súčasnosti veľmi rozšírený. Jednodielne plavky nachádzajú v súčasnej dobe veľké uplatnenie predovšetkým v športovom plávaní. Pri športe sú využívané jednodielne plavky klasického strihu, lebo tieto plavky znižujú trenie a zrýchľujú tak výkony pretekára. Klasický strih jednodielnych plaviek však ženy využívajú aj mimo športového plávania.

Jednodielne plavky totiž dokážu zakryť mierne nedokonalé bruško, a ak sú navyše plavky v čiernej farbe, dokážu postavu aj opticky zoštíhliť. To všetko je podporené veľmi módnymi strihmi, a preto sa nemusíte báť, že budete v jednodielnych plavkách vyzerať na pláži nemoderne.

Dámske plavky

Ďalej by vás mohlo zaujímať: Dámske plavky jednodielne, Jednodielne plavky s kosticami, Dámské plavky vcelku, Dámske celé plavky, Jednodielne plavky s košíčkami, Detské jednodielne plavky, Jednodielne plavky pre bacuľky, Jednodielne plavky bez ramienok, so sieťkou, Jednodielne plavky s vypchávkami, Jednodielne vykrojené plavky.

Zdielať
Vyberte si ďalší plavky