Máte správnu veľkosť podprsenky?

Nájsť tú pravú, to je to, o čo tu ide. Ideálna veľkosť podprsenky je zásadná nielen kvôli vzhľadu, ale aj kvôli vášmu zdraviu a pohodliu.

Obvod ako má byť

Správny obvod by mal byť taký, aby ste sa v podprsenke mohli pohodlne a zhlboka nadýchnuť. Zároveň však nesmie byť príliš voľný, aby zadná časť so zapínaním nejazdila hore. V takom prípade potom i váhu vášho poprsia nesú iba ramienka a výsledkom je ich nepríjemné zarezávanie. Pod ramienka by správne mali ísť vsunúť dva prsty.

Miesto, kde sa spájajú košíčky by malo k telu perfektne priliehať, nie odstávať. Obvod odskúšate tiež tak, že pod zapínanie vsuniete tri prsty - rozhodne by nemali ísť odtiahnuť na väčšiu vzdialenosť od tela.

Sedia dobre košíčky?

Veľkosť a strih košíčkov najlepšie otestujete v pohybe. Skúste sa oblečená do podprsenky predkloniť, prípadne si trošku zaskáčte. Okrem pekného efektu na vašu postavu vám táto aktivita pomôže zistiť, či košíčky udržia vaše prsia aj pri dobiehaní na električku, či len pri zaväzovaní topánok.

Košíčky by sa nemali sumarizovať, odstávať (príliš veľká veľkosť) alebo poliť vaše prsia (príliš malá). Zhrňovanie svedčí ako o nevhodnej veľkosti, tak materiále. Kostice by mali končiť súbežne s podpažnou jamkou a kopírovať celú dĺžku prsia - nesmie teda dôjsť k tomu, že by vás kostice do pŕs tlačili.

Nepremýšľajte ako vydržať celý deň v jednej mučiacej podprsenke a kúpte si tú správnu veľkosť. Doprajte si pohodlie, minimum úprav počas dňa a hlavne krásny dekolt.