Nohavičky alebo tangá?

Najobľúbenejšie nohavičky sú tie, ktoré nie sú vidieť pod oblečením a neviete o nich počas nosenia. Tejto požiadavke už vyhovuje čoraz viac strihov a materiálov spodnej bielizne.

Pohodlná klasika

Chladnejšie počasie, športové aktivity alebo domáca pohoda - pri všetkých menovaných príležitostiach sa vám budú hodiť skôr nohavičky, ako tangá či stringy. Pod pojmom nohavičky si dnes môžeme predstaviť oveľa viac než len klasický strih, aký poznáme z filmov o Bridget Jonesovej.

Spodná bielizeň s nohavičkou, nohavičky do polovice zadočku, brazílsky strih nohavičiek - to všetko si dnes môžete vybrať v športovom, romantickom alebo aj neutrálnom dizajne. Predsudok, že sa nohavičky musia nutne sumarizovať je už dávno vyvrátený, vďaka prispôsobivým materiálom a rafinovanejším strihom.

Nohavičky, ktoré čiastočne alebo úplne zakrývajú vaše pozadie, vynosíte predovšetkým pod hrubšie odevy, teda hlavne v zime. Vaša pokožka bude nielen lepšie chránená pred chladom, ale aj pred odrením látkou. Letné nosenie nohavičiek má zase svoje opodstatnenie, ak chodíte hlavne v sukniach a bez pančúch. Nohavičky totiž splnia aj funkciu utajovaciu.

Dômyselné zakrytie vášho zadočku je nespornou výhodou, ak máte plnšie tvary.

Nenápadné tangá

Nie sú vidieť, neprehrievate sa a vynikne v nich vaše perfektné pozadie. Obľúbenosť táng má svoje nezpochybniteľné dôvody. Sú totiž ideálne pod priliehavé, transparentné alebo jemné tkaniny. Aj v prípade, že potrebujete vyraziť v spoločenských šatách, nemali by tangá vo vašom šatníku chýbať.

Ešte nenápadnejšou verziou táng sú už takmer neviditeľné stringy. Sú vyrobené s použitím minimálneho množstva materiálu. Cez boky, bedrá i medzi zadkom vedú len tenké prúžky látky, ktoré držia prednú časť na mieste, kde ju chcete mať. Nosia sa z rovnakého dôvodu ako tangá - nenápadnosť.

Na čo dať pozor

Aj u nohavičiek je dôležité dbať na výber správnej veľkosti. Klasické nohavičky, ani tangá sa nesmú príliš zarezávať do kože. Predovšetkým v miestach okolo kĺbov a na bokoch potrebujete dostatočnú voľnosť kvôli správnemu prúdeniu krvi a lymfy.

Tangá zlej veľkosti sa vám budú aj nepríjemne zarezávať medzi sedacími svalmi alebo prípadne posúvať, čo vedie k zvýšeniu hygienického rizika. Príliš malá veľkosť bežných nohavičiek narúša dobré prekrvenie a príliš veľká zase spôsobí nepohodlné a nevzhľadné zhrňovanie.

Správne vybrané nohavičky či tangá skrášlia vašu postavu, nech už má tvary akékoľvek.