vypnúť

5 typov podprseniek, ktoré Vás uchvátia!

Módna diktatúra je už minulosťou! Teraz sú to ženy, kto určuje, čo bude moderné.
Obzvlášť vtedy, keď krása a pohodlie musí ísť ruku v ruke - tak, ako v prípade spodnej bielizne.
V tejto oblasti máme totiž jasne stanovené požiadavky. Koniec zarezávajúcim sa ramienkam, červeným otlakom od kostíc, prsiam hrnúcím sa do podpazušia a vytekajúcim z košíčkov.
Zväčšujúce vypchávky nie sú pre väčšinu tak dôležité, ako dobre vymodelovaný dekolt. Vsádzame na praktické podprsenky, ktoré nás nebudú otravovať a dostávať do úzkych v priebehu celého dňa, nabitého rôznorodými aktivitami.

V zóne spodnej bielizne nastupuje veľká zmena trendov. Výrobcovia vypočuli prosby svojich zákazníčok a rozhodli sa ponúknuť im podprsenky, ktoré sú prispôsobené modernému štýlu života. Už žiadna diskriminácia žien s väčším poprsím!
Novinkami vo svete bielizne sú: podprsenky bez ramienok, ozdobné prúžky, športové trendy - pre každý typ postavy, dostupnosť až do veľkosti H alebo I, v niektorých modeloch dokonca až do M.

Predstavujeme 5 typov podprseniek s veľkým potenciálom - presvedčte sa sama!

1. Mánia prúžkov

Prvý model podprsenky s tenkými prúžkami (anglicky straps) lemujúcimi dekolt predstavila slávna holandská módna návrhárka Marlies Dekkers.
Od tej doby sa všetci výrobcovia predbiehajú v navrhovaní čo najviac komplikovaného a výnimočného modelu. Prúžky majú predovšetkým dekoratívny účel. Nezdobí len podprsenky, ale aj nohavičky. Dodávajú bielizni decentné "boudoir" rysy. U väčšiny modelov sa dajú prúžky odopnúť, takže sa môžete rozhodnúť podľa toho, čo máte v pláne na seba obliecť, či ich použijete alebo nie. Často vynikajú len ako kontrastné lemovanie, ktoré má zvýrazniť okraje a strihové elementy bielizne.
Zistite, ako zvodne vyzerajú "Straps" ľahko vykukujúce pod rozopnutou blúzkou.
Obmenou sexy prúžkov sú zdvojené ramienka. Tie majú predovšetkým praktickú hodnotu, lepšie držanie poprsia, ale aj vystavené pozornosti pod polopriesvitnou látkou, dodajú na pikantnosti celej štylizácii.

AmareloOnyxNatiEvita

2. Zmyselné dekorácie

Zaručene najzaujímavejší trend. Čipka alebo tyl sa nemusí nachádzať len na košíčkoch. Teraz zdôrazňujú celý dekolt. Podprsenka sa mení v top, ktorý sa končí až pri krku. Látka zahaľujúca prsia je ozdobená majstrovskou výšivkou, tu a tam obohatenou o drobnú perličku alebo zirkónik. Vysnívaná forma pre špeciálne príležitosti. Spoločne s večernou róbou vytvorí efekt zmyselnosti bez odhaľovania tela. Ak vám padl do oka variant zahalenia dekoltu, iste nepohrdnete podprsenkou, ktorá podobným štýlom zaujme aj v zadnej časti. Zaujímavý je napríklad športový typ podprsenky, tzv. boxerka. Má väčšinou zadnú časť čipkovú a tvorí tak naozaj zmyselný detail.

HipnoticMistiqueHematiteOlivia

3. Žiadne ramienka

Pokiaľ Vás už vytáča neustále upravovanie padajúcich ramienok v najmenej vhodnú chvíľu, máme pre Vás dobré správy. Objavil sa model bez nich. Má špeciálny anglický názov Strapless a perfektne drží poprsie na správnom mieste.
"Strapless" sa vyberá inak ako tradičná, každodenná podprsenka. Obvod by mal byť menší (viac sťahovať), aby sa podprsenka neposúvala a nepretáčala. A to je veľmi dôležité, pretože ťarcha pŕs spočíva práve na ňom. A preto prichádza novátorský strih - vyšší /širší obvod a hlbší košíček.
V takomto modeli vyzeráme štíhlejšie, takže môže ľahko konkurovať polokorzetu alebo sťahovacej bielizni. Termicky formované košíčky pevne držia prsia a vnútorná push-up výstuha ich hrnie dopredu.
Nepostrádateľný kúsok v prípade, že si chceme obliecť outfit s hlbokým výstrihom alebo s odhalenými ramenami.
A to najdôležitejšie! Strapless modely sú funkčné aj vo veľkosti I.

Krisline StellaHenderson Ladies RaffAgio DB 9192Agio DB 9132

4. Športový CHIC!

Pretože pohodlie je pre nás dôležité, výrobcovia vypustili lastovičky podprseniek, ktoré majú špeciálne technologické vyhotovenie. Sú vyrobené z látok, ktoré sa už osvedčili u športového, funkčného oblečenia.
Takýto pôvod má napríklad "Spacer", čiže dištančná tkanina (spacer fabric). Výrobok priedušný, odvádzajúci vlhkosť, mäkký, príjemný na dotyk a navyše ultraľahký. Termicky formované košíčky si držia svoj tvar a priliehajú k prsiam ako druhá koža. Ďalším tromfom je, že po vypraní schne v priebehu niekoľkých minút!
Podprsenky inšpirované športovým štýlom sú aj farebné, majú kontrastné lemovanie, aplikácie a výšivky. Ale sú umiestnené skôr v menej viditeľných miestach. Často sú to modely bez kostíc s predným zapínaním medzi košíčkami, so skríženými ramienkami.

Kinga SabineDalia AnnaKrisline charmGwinner Hana

5. (NE) nudný NUDE

Hladké, telové podprsenky sú ideálne pod ľahko priesvitné, biele alebo tenké oblečenie. Pretože pod ním nie sú vidieť.
Avšak ženám sa už béžový basic trochu opozeral. Túžia po tom, aby aj tá najjednoduchšia podprsenka mala svoj individuálny charakter.
Našiel sa spôsob, ako na to! Podprsenka s plochými čipkami a 3D potlačou, ktoré skvele imitujú tradičné zdobenie, bez ujmy na funkčnosti. Poskromne je tiež mäkkých kúskov z jemných materiálov s ženským nábojom a charakterom.

Jasmine AidaGorsenia SalmaKinga MargotKrisline Stella